ART / Lithographs / Litograph in colors 9478625
*
nr 947 8625
Thage Nordholm
(1927-1990), Sverige
Thage Nordholm (1927-1990), winter, 146/250, signed, subject: 35x43,
LITOGRAPH IN COLORS, Thage Nordholm (1927-1990), vintermotiv, 146/250, signerad, motivet: 35x43
Estimate:
400
Sold:
SEK 900
Auction date:
Monday Mars 9 2015
at 18:26:41
- Bid history
Time
Bidder
Bid
5/3 19:03:06
1
300 kr
6/3 18:28:12
2
450 kr
6/3 22:10:29
1
400 kr
6/3 22:10:29
2
450 kr (Robot)
6/3 22:10:56
1
500 kr
6/3 22:24:00
2
700 kr
6/3 22:45:48
1
700 kr
6/3 22:45:48
2
700 kr (Robot)
6/3 22:46:22
1
800 kr
8/3 14:38:53
2
Vinnande bud
9/3 18:12:56
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thage nordholm vintermotiv
-
9035 WATERCOLOUR
Thage Nordholm (1927-1990), Sweden. Signed, familj..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:58
*
Thage Nordholm
Läs om budbetjänten
nr 947 8625
Thage Nordholm
(1927-1990), Sverige
Thage Nordholm (1927-1990), winter, 146/250, signed, subject: 35x43,
LITOGRAPH IN COLORS, Thage Nordholm (1927-1990), vintermotiv, 146/250, signerad, motivet: 35x43
Estimate: | 400 |
---|---|
Sold: | SEK 900 |
Auction date: |
Monday Mars 9 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
5/3 19:03:06 | 1 | 300 kr |
6/3 18:28:12 | 2 | 450 kr |
6/3 22:10:29 | 1 | 400 kr |
6/3 22:10:29 | 2 | 450 kr (Robot) |
6/3 22:10:56 | 1 | 500 kr |
6/3 22:24:00 | 2 | 700 kr |
6/3 22:45:48 | 1 | 700 kr |
6/3 22:45:48 | 2 | 700 kr (Robot) |
6/3 22:46:22 | 1 | 800 kr |
8/3 14:38:53 | 2 | Vinnande bud |
9/3 18:12:56 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thage nordholm vintermotiv
-
9035 WATERCOLOUR
Thage Nordholm (1927-1990), Sweden. Signed, familj..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:58